48 12 281 74 74 info@dandav.com.pl

Nowoczesna realizacja w Forum Gdańsk - witryny sklepowe, fasady, balustrady

Jesteś tutaj

Nowoczesny, w samym centrum Gdańska, z prestiżowymi powierzchniami komercyjnymi oraz z ogromną przestrzenią publiczną przeznaczoną dla mieszkańców – oto Forum Gdańsk, wielofunkcyjny kompleks handlowo-usługowy, kultury i rozrywki, który otwarty został w maju 2018 r. Inwestycja gromadząca ponad 170 najemców rozpalała mieszkańców do czerwoności jak żadna inna, budząc przy tym wielkie emocje swoimi imponującymi danymi.
Dandav zajął się realizacją zadań z zakresu projektu budowlanego, a mianowicie montażem witryn sklepowych, fasad, jak również elementów stalowych oraz balustrad pełnoszklanych. Do montażu wykorzystano specjalistyczne urządzenia: m.in. lekkie dźwigi samojezdne czy specjalistyczne ssawki montażowe, dzięki którym możliwa była niezwykle wymagająca instalacja witryn sklepowych (wysokich na 9000 mm, 4000 mm), o różnych stopniach trudności.
Forum Gdańsk zgromadziło wielu debiutantów na gdańskiej mapie zakupowej, wśród których znalazł się m.in. jeden z największych domów mody: Van GRAAF, mający w ofercie wysokiej jakości odzież, od modeli basic po międzynarodowe kolekcje klasy premium prestiżowych marek. Dla tego najemcy, Dandav przygotował specjalną witrynę z zastosowaniem projektu w 3D, który dzięki sterowanemu komputerowo podświetleniu, dodatkowo nadaje prestiżowego charakteru. To rozwiązanie zostało w całości zaprojektowane przez Dandav, a do jego przygotowania zastosowano najnowocześniejszą technikę produkcji i drukowania szyb 3D.
Ponadto, połączenia szyb wielkoformatowych wykonano bezszprosowo oraz bezpunktowo, łącząc je „na styk”. Do ich produkcji wykorzystano własne produkty: system Glass Wall, okucia Dandav, system mocowań punktowych Dandav oraz stal malowaną wg indywidualnego rozwiązania oraz życzenia klienta. Dodatkowo, do wykończenia użyto szeregu innych materiałów kompozytowego typu, m.in. dibond w wielu kolorach.
Profesjonalna realizacja Dandav – nowoczesne balustrady aluminiowe i szklane
Zróżnicowana koncepcja architektoniczna Forum Gdańsk połączona z nowoczesnym designem ma w sobie wiele ciekawych rozwiązań. W przestrzeni inspirowanej staromiejskimi uliczkami, z brukowanymi chodnikami i ceglanymi ścianami, dla kontrastu wykorzystano nowoczesne balustrady ze szkła i stali, które przygotowane zostały przez firmę Dandav. Przy ich produkcji wykorzystano system Dandav Lorica-V ze szkłem hartowanym oraz klejonym 10.10.4. Do balustrad założono na życzenie klienta pochwyty drewniane z drzewa dębowego. Zastosowanie powyższych elementów pozwoliło na osiągniecie wytrzymałości statycznej 3kN. Całość witryn, fasad sklepowych oraz balustrad jest atestowana i posiada aprobaty techniczne, a także Indywidualne Dokumentacje Techniczne dedykowane tej realizacji.
Firma Dandav jest dumna z tego, że mogła współtworzyć kolejny wyjątkowy projekt, który niewątpliwie będzie istotnym elementem miasta, a wartym podkreślenia jest fakt, że całość prac projektowych, montażowych oraz około montażowych wykonała kadra pracownicza Dandav.