48 12 281 74 74 info@dandav.com.pl

Dandav – firma zaangażowana w lokalne działania

Jesteś tutaj

W Dandav najważniejsi są ludzie. W trosce o zadowolenie naszych Klientów, tworzymy wysokiej jakości elementy szklane, aluminiowe, stalowe. Jesteśmy również zaangażowani w społeczne i lokalne działania. Pojawiliśmy się na rynku jako rodzinna firma, dla której dobre relacje stanowią fundament naszej działalności. Choć od tego czasu nasz kilkuosobowy zespół stał się wieloosobową brygadą, to wciąż zależy nam na wspieraniu lokalnej społeczności.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Wdrażając w życie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, staramy się być aktywni w lokalnej przestrzeni i kształtować wzajemne, korzystne relacje ze wszystkimi interesariuszami. Duże firmy zazwyczaj reklamują się przestrzeganiem norm etycznych i sprawiedliwym wynagradzaniem pracowników – to dla nas standard. Dandav wspiera również osoby potrzebujące i instytucje, które chcą się rozwijać, kształtować kulturę i odpowiednie wartości. Wyciągamy rękę do ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi.

Naszym zdaniem, nawet małe gesty mogą mieć wielką moc, kiedy wszyscy podejmujemy wspólne starania. Działamy lokalnie, czyli na rzecz naszej społeczności w powiecie bocheńskim. Osoby, które wspieramy to bardzo często nasi sąsiedzi, ludzie których mijamy na co dzień na ulicy, czy w sklepie. Daje to nam wielką satysfakcję, tym bardziej, że efekty naszej pomocy możemy obserwować każdego dnia.

Wspierane inicjatywy społeczne

Od kilku lat jesteśmy sponsorem generalnym festiwalu piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni. To międzynarodowe wydarzenie artystyczne i edukacyjne, promujące uzdolnione muzycznie osoby niepełnosprawne oraz ich rówieśników. Koncerty oraz przesłuchania są poprzedzone warsztatami, poprowadzonymi przez uznanych artystów - wokalistów, instrumentalistów, aktorów i kompozytorów. Nasze wsparcie finansowe umożliwia uczestnikom festiwalu, skorzystanie z wartościowych lekcji, które kształtują ich umiejętności muzyczne. Głównym celem wydarzenia, jest jednak kształtowanie świadomości, że osoby niepełnosprawne są wartościowymi ludźmi, którzy powinni zajmować ważne miejsce w naszej społeczności.

Jesteśmy wielkimi fanami aktywności fizycznej i chętnie patronujemy działaniom propagującym krzewienie kultury fizycznej. Sport kształtuje charakter i wyzwala pozytywne emocje, dlatego wspieramy piłkarzy lokalnej drużyny „GKS Drwinia”, którzy wygrywają kolejne mecze i mają wiele osiągnięć sportowych. Byliśmy również jednym z głównych partnerów strategicznych Polsat Boxing Night Tarnów. Po ponad ośmiu latach przerwy w organizacji gali bokserskiej w tym mieście, mogliśmy stać się częścią tego wydarzania, które było na bardzo wysokim poziomie pod względem umiejętności zawodników, jak również samej organizacji i emocji sportowych.

Formą zdrowej rywalizacji może być także uczestnictwo w zawodach ratownictwa wodnego grupy „Rescue Team Bochnia”. To sekcja ratownictwa wodnego, która doskonali pływanie, ale przede wszystkim uczy się udzielania pierwszej pomocy - nie tylko w sytuacjach zagrożenia nad wodą. Grupa uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, pokazach oraz zawodach ratownictwa wodnego. Udzielone wsparcie finansowe pokryło koszty udziału w mistrzostwach Polski, dzięki czemu zawodnicy mogli wykazać się wysokimi umiejętnościami sportowymi na poziomie ogólnopolskim.

W 2018 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla powiatu bocheńskiego, ale dla wszystkich Polaków – 100 lecie odzyskania niepodległości. Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w obchody tej ważniej rocznicy. Na potrzeby uroczystości 11 listopada oraz w celu upamiętnienia tej daty,  wydaliśmy „Śpiewnik Święta Niepodległości”, który stanowił zbiór wszystkich istotnych dla naszego dziedzictwa pieśni.

W trudnym dla wszystkich czasie, podczas pandemii koronawirusa, staraliśmy się pomóc placówkom medycznym. Zdecydowaliśmy się na wsparcie lokalnego szpitala powiatowego w Bochni, który wyposażyliśmy w środki ochrony indywidulanej, higieniczne i sprzęt medyczny. Mamy nadzieję, że okazana pomoc chociaż w niewielkim stopniu, wpłynęła na poprawę komfortu pracy i bezpieczeństwa pracowników szpitala.

To dopiero początek społecznej aktywności w naszym regionie. Będziemy starali się kontynuować te działania i wspierać osoby potrzebujące lub realizujące ważne inicjatywy. Chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, ponieważ czujemy się współodpowiedzialni za rozwój naszego regionu. Będziemy dążyć do tego, żeby powiat bocheński był miejscem przyjaznym dla jego mieszkańców i atrakcyjnym pod względem turystycznym.