48 12 281 74 74 info@dandav.com.pl

Manufaktura Łodź

Jesteś tutaj

Jedną z najnowszych realizacji DANDAV była przebudowa lokalu Van Graf, w jednym z największych centrów handlowych w Polsce – łódzkiej Manufakturze. W ramach prac zastosowano indywidualne rozwiązania, które zakładał projekt klienta. Natomiast projekty: warsztatowy oraz konstrukcyjny, zostały wykonane w całości przez DANDAV, na podstawie architektury klienta.
Istotnym aspektem realizacji jest całkowita wysokość głównej fasady lokalu, która wynosiła aż 12 metrów. Aby nie zakłócać najważniejszego przeznaczenia obiektu oraz jego organizacji, wszelkie prace odbywały się w porze nocnej, co jest domeną oraz jednym z mocnych wyróżników, w których specjalizuje się DANDAV.
Montaż szklenia odbywał się za pomocą profilu Glass Wall DANDAV, do czego wykorzystywano mini żurawie typu Maeda oraz samojezdne roboty do szklenia typu Vinlet.
Do realizacji wykorzystano szklenia monolityczne o grubości 12 mm oraz szklenia zespolone o grubości do 25 mm. Na uwagę zasługuje fakt, że szklenia zespolone miały wysokość 5200 mm, a ich pojedyncza waga wyniosła 480 kg.